Strona Główna » Serwis podatkowy » Program do PIT 2020

Program do PIT 2020

Autor: - Data publikacji: 2020-11-09 09:48:21

O rozliczeniach online mówi się dziś coraz więcej, jednak okazuje się, że wiele osób nie posiada nawet podstawowej wiedzy na ten temat. To duży błąd, ponieważ rozliczenia internetowe są znacznie prostsze i szybsze od standardowej formy rozliczeń. Warto więc dowiedzieć się, jakie zalety mają rozliczenia online i dlaczego należy z nich korzystać.

Pierwszą zaletą rozliczeń internetowych jest to, że możemy liczyć na szybszy zwrot podatku. PIT, składany w formie papierowej, musi jeszcze zostać wprowadzony do komputera, co rzecz jasna zajmuje sporo czasu. W przypadku rozliczeń internetowych nie ma takiej konieczności, a to przedkłada się na uzyskanie szybszego zwrotu. Ponadto, rozliczając się przez Internet, często możemy liczyć na większy zwrot podatku. Jeśli korzystamy z dobrego programu PIT, na przykład z programu PITax, możemy liczyć na pomoc w uzyskaniu wyższego zwrotu.

Drugą zaletą rozliczeń online jest szybkie uporanie się z deklaracją podatkową. Najlepszy program pit 2020 online – program PITax – gwarantuje wypełnienie zeznania podatkowego w ciągu kilku minut. PITax krok po kroku podpowiada nam, jak wypełnić nasz PIT, wykonuje obliczenia matematyczne i samodzielnie sprawdza błędy, dzięki czemu wypełnienie PIT jest naprawdę szybkie i bardzo proste. PIT wysyłamy przez Internet, dlatego nie musimy osobiście fatygować się do Urzędu Skarbowego, co także oszczędza nasz czas.

Trzecie zaleta wiąże się z bezpieczeństwem. Korzystając z dobrego programu, jakim jest PITax, nie musimy obawiać się o nasze dane osobowe i inne wprowadzone w deklaracji informacje. Są one całkowicie bezpieczne i na pewno nie dostaną się w niepowołane ręce. PITax to program do pit 2020, który posiada wysokiej jakości zabezpieczenia i jakościowe certyfikaty. Bez obaw można więc korzystać z rozliczeń internetowych.

To zaledwie trzy najważniejsze zalety rozliczania podatku przez Internet i korzystania z programu PITax. Warto poznać kolejne, a jest ich jeszcze wiele. Zapomnij o standardowych, papierowych zeznaniach podatkowych i zacznij rozliczać się przez Internet. Na własnym przykładzie przekonasz się wówczas, że naprawdę warto.

Najbliższe rozliczenie podatkowe PIT 2020

Podatek dochodowy – rozliczenie za pomocą deklaracji PIT

Podatek dochodowy podlega rozliczeniu z Urzędem Skarbowym za pomocą deklaracji PIT. Jest to urzędowy formularz, którego wzór regulują odpowiednie przepisy powszechnie obowiązującego prawa. Dopóki nie nastała era powszechnej informatyzacji życia codziennego, złożenie zeznania podatkowego przy pomocy deklaracji PIT odbywało się poprzez ręczne lub maszynowe jej wypełnienie oraz złożenie lub przesłanie do właściwego miejscowo Urzędu Skarbowego.

Dziś rozliczenie PIT przez internet można nazwać codziennością i nikogo to już nie dziwi. Zachęcamy tych z Państwa, którzy jeszcze nie spróbowali rozliczyć PIT online, do zmierzenia się z tym zadaniem i przekonania się na własnej skórze, jak banalnie okaże się ono proste. Wiele serwisów internetowych oferuje możliwość skorzystania z darmowych programów do wypełniania PIT. Zasady ich działania są zazwyczaj zbliżone. Program pomaga podatnikowi w wyborze właściwej deklaracji PIT i prowadzi krok po kroku przez cały proces jej wypełniania. Co więcej, w czasie uzupełniania deklaracji program kontroluje, czy podatnik nie popełnił żadnego błędu np. poprzez pominięcie obowiązkowego pola deklaracji. Dzięki temu ryzyko złożenia błędnie wypełnionej deklaracji znacznie się obniża. Oprócz tego program samodzielnie dokonuje wszystkich obliczeń i wskazuje z jakiego rodzaju ulg mogą Państwo skorzystać. Państwa zadaniem jest jedynie poprawne wprowadzenie danych do formularza.

Czy to bezpieczne? Oczywiście, że tak – wprowadzone do formularza dane osobowe są bezpieczne i nie możliwości, aby zostały wykorzystane w jakikolwiek sposób bez zgody użytkownika. Ochrona danych osobowych to absolutna podstawa działania  serwisów internetowych oferujących możliwość skorzystania z programów do PIT oraz ich bezwzględny obowiązek wynikający z przepisów o ochronie danych osobowych, które nakładają szereg restrykcji za ich naruszenie. Wypełniając PIT online nie muszą się więc Państwo obawiać, że ktokolwiek obcy uzyska legalnie dostęp do wprowadzonych przez Państwa informacji.

Druk PIT 37 – podstawowe informacje na temat rozliczenie

Podatki, czyli należności pieniężne pobierane przez państwo, podatnicy rozliczają za pomocą specjalnych formularzy PIT. Dla osób o średniej znajomości prawa podatkowego i zagadnień z nim związanych wybór właściwego formularza PIT może stanowić spory problem, ponieważ jest ich bardzo wiele, a każdy formularz służy do innego rodzaju rozliczenia.

Najczęściej składanym i popularnym formularzem jest druk PIT 37. Zeznanie podatkowe na formularzu PIT 37 składają podatnicy, którzy uzyskali przychody na pośrednictwem płatnika i których przychody opodatkowane są na tzw. zasadach ogólnych. W przeważającej mierze są to więc przychody ze stosunku pracy oraz z działalności wykonywanej osobiście. Warto przy tym pamiętać, że składanie zeznania podatkowego w formie deklaracji PIT jest obowiązkiem każdego podatnika, który wprost wynika z przepisów obowiązującego prawa, a jego niewykonanie obwarowane jest szeregiem dotkliwych sankcji o charakterze finansowym.

Trendem, który w ostatnich latach przybiera systematycznie na sile jest informatyzacja relacji na linii państwo-obywatel, dzięki której istnieje możliwości rozliczenia podatkowego przez internet. Złożenie formularza PIT 37 online jest bardzo proste i nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności zarówno w zakresie prawa podatkowego, jak i związanych z obsługą komputera czy znajomością działania sieci internet. W kilku nieskomplikowanych krokach można więc złożyć zeznanie podatkowe online.

Niewątpliwe pomocne w tym zakresie będą różnego rodzaju serwisy internetowe, które skupiają specjalistów z zakresu prawa podatkowego i finansów, publikują pomocne artykuły i udostępniają darmowe programy do elektronicznego uzupełniania deklaracji PIT. Uzupełnianie formularza PIT 37 polega na wypełnieniu oznaczonych pól zgodnie z widniejącymi na nich wskazaniami. Podatnik podaje swoje dane identyfikacyjne oraz precyzyjnie wskazuje przychód podlegający opodatkowaniu. Programy do elektronicznego wypełniania PIT za pomocą prostych pytań i jasnych poleceń pozwalają na sprawne wypełnienie deklaracji.

Proste rozliczenie online

Możliwość swobodnego poruszania się po wirtualnej rzeczywistości z roku na rok czyni życie użytkowników internetu coraz łatwiejszym. Za pośrednictwem sieci dokonywać można wielu czynności zarówno tych ze sfery życia prywatnego, jak i publicznego. Wymienić można chociażby prowadzenie własnej działalności gospodarczej przez internet, dokonywanie internetowych zakupów lub też zlecanie bankowych przelewów. Co więcej, takie działania nie wymagają żadnej ponadprzeciętnej wiedzy z zakresu obsługi komputera i może je wykonywać osoba praktycznie w każdym wieku. Wystarczy posiadać w swoim domu komputer z dostępem do internetu, a życie stanie się pod wieloma względami o wiele łatwiejsze. Postępująca informatyzacja życia codziennego wkroczyła również w relacje pomiędzy państwem a jego obywatelami. Jak przykład można podać możliwość elektronicznego kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych lub z Urzędami Skarbowymi.

Co to oznacza? To, że mogą Państwo np. rozliczyć swoje podatki przez internet. Oczywiście wiadomym jest, że zagadnienia związane z prawem podatkowym uchodzą za jedne z najbardziej skomplikowanych, przez co wiele osób decyduje się zlecić prowadzenie swoich spraw w tym zakresie firmom i kancelariom zajmującym się doradztwem podatkowym oraz księgowym. Zapewniamy Państwa jednak, że bez większego trudu można przeprowadzić rozliczenie podatku posługując się programem do PIT, który pozwoli Państwu na łatwe rozliczenie online.

Jak to działa? Bardzo prosto – wystarczy, że wprowadzą Państwo do wybranego formularza PIT swoje dane identyfikacyjne oraz wskażą źródła i wysokość osiągniętego przychodu podlegającego opodatkowaniu. Trzeba zauważyć, że korzystanie z tego typu programów minimalizuje ryzyko popełnienie jakiegokolwiek błędu, ponieważ program dokonuje samodzielnych obliczeń na podstawie wskazanych przez Państwa danych oraz podpowiada w trakcie wypełnienia deklaracji, z jakich ulg mogą Państwo skorzystać. Program dba również, aby nie pominęli Państwo żadnych obowiązkowych pól.

Jak rozliczyć pit online – krok po kroku

Jeżeli interesują Państwa zagadnienia związane z tym jak przebiega rozliczenie PIT krok po kroku, to nasz serwis jest idealnym miejscem do zasięgnięcia takich informacji. Nie tylko znajdą tutaj Państwo darmowy program do rozliczania PIT online ale także pakiet podstawowych informacji związanych z prawidłowym uzupełnianiem deklaracji. Z naszą pomocą elektroniczne rozliczenie nie zajmie Państwu więcej jak kilka minut. Prosimy o dokładne zapoznanie się z poniższym artykułem oraz szczegółowe wczytywanie się w komunikaty pojawiające się podczas korzystania z programu do PIT.

Pierwszy krok należy rozpocząć od wyboru właściwego formularza deklaracji (PIT 36, PIT 37 lub inny). Przy każdym z nich umieszczona jest informacja, dla jakiego rodzaju podatnika jest on dedykowany. Po wybraniu formularza można przystąpić do jego uzupełniania. Najpierw należy wprowadzić dane, które mają na celu zidentyfikowanie składającego deklarację PIT podatnika. W kolejnym kroku należy wskazać wszystkie źródła oraz dokładną wysokość osiągniętego w minionym roku przychodu. Prosimy o dokładność przy wprowadzaniu danych do formularza deklaracji, gdyż popełnienie pomyłek może skutkować koniecznością złożenia korekty. W kompletnie wypełnionym formularzu powinny się również znaleźć informacje na temat wszystkich przysługujących Państwu ulg podatkowych, dzięki którym można w znaczący sposób obniżyć kwotę należnego podatku. Kończąc wypełniania formularza mają Państwo również możliwość przekazania 1% podatku dla wskazanej organizacji pożytku publicznego.

e-PIT

Zagadnienia dotyczące podatków to jedna z najbardziej rozległych dziedzin wiedzy, często wymagająca specjalistycznego przygotowania, które zdobyć można tylko poprzez długie lata nauki. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób, posiadających przeciętny poziom znajomości podatków, wiele kwestii z nimi związanych jest zbyt skomplikowanych, aby samodzielnie móc sobie z nimi poradzić. Często więc decydują się oni na skorzystanie z pomocy różnego rodzaju doradców podatkowych, księgowych, prawników i innych specjalistów od podatków.

Trudności z podatkami pojawiają się jednak nie tylko na tle związanym z ilością i stopniem skomplikowania poszczególnych zagadnień, ale także w związku ze stale postępującą informatyzacją wszystkich dziedzin ludzkiego życia. W dzisiejszych czasach wiele czynności, również tych związanych ze zobowiązaniami podatkowymi, można wykonać za pośrednictwem komputera podłączonego do internetu. Dla przykładu warto wymienić chociażby e-PIT, czyli rozliczenie podatkowe z urzędem skarbowym złożone w postaci elektronicznej. Możliwość pełnowymiarowego kontaktu elektronicznego z organami administracji publicznej nikogo nie powinna dziwić, stąd też zaobserwować można stały wzrost zainteresowania podatników taką formą załatwiania spraw.

Wszystkim tym, którzy nie czują się zbyt pewnie poruszając się w warunkach wirtualnej rzeczywistości z pomocą przychodzą różnego rodzaju serwisy internetowe, które oferują swoją pomoc przy składaniu elektronicznego PITu. W bardzo łatwy sposób i całkowicie za darmo przeprowadzą one podatnika przez skomplikowane procedury podatkowe związane z uzupełnieniem różnych deklaracji. Dzięki temu nawet osoby, które słabo znają się zarówno na podatkach, jak i na korzystaniu z elektronicznych programów do rozliczeń, mogą bez większego trudu rozliczać podatki przez internet. Samodzielne mierzenie się z tematem podatków może być skomplikowane i czasochłonne, jeżeli więc istnieje sposób na ułatwienie sobie życia w tej materii, to zachęcamy wszystkich do korzystania z niego.