Strona Główna » Serwis podatkowy » Korekta zeznania podatkowego

Korekta zeznania podatkowego

Autor: - Data publikacji: 2020-11-09 11:47:09

Podatnicy często mają problem z prawidłowym wypełnieniem deklaracji podatkowej. Każdego roku do urzędów skarbowych trafia mnóstwo błędnie wypełnionych deklaracji PIT. Na zeznaniach podatkowych pojawiają się takie błędy, jak brak podpisu podatnika, nieprawidłowy identyfikator podatkowy, nieodpowiednie rozliczenie ze współmałżonkiem, a także błędy matematyczne i rachunkowe. Co się dzieje w takiej sytuacji?

Jeżeli błędnie rozliczymy pity 2020, konieczne będzie złożenie korekty zeznania podatkowego – najlepiej w jak najszybszym terminie. Korektę PIT możemy złożyć do momentu nastąpienia przedawnienia zobowiązania podatkowego. W przypadku PIT-37 jest to okres 5 lat. Po tym czasie korekta PIT po prostu nie będzie miała sensu. Dzięki korekcie możemy sprostować błędy, które pojawiły się w naszym zeznaniu podatkowym.

Jak wykonać korektę PIT-u? Nie jest to wcale skomplikowane. Wystarczy wypełnić nowy formularz zeznania podatkowego, zaznaczając opcję „korekta zeznania podatkowego”. Korektę możemy złożyć w formie standardowej, a więc na papierowej deklaracji podatkowej, Korektę PIT najlepiej złożyć przez Internet, ponieważ jest to najszybszy możliwy sposób. Dzięki programowi PIT sprawnie uporamy się ze złożeniem nowej deklaracji podatkowej, ponadto będziemy mieć większą pewność, że zeznanie podatkowe będzie wypełnione prawidłowo.

Składając korektę zeznania podatkowego, mamy możliwość przekazania 1% podatku na OPP. Ważne jest jednak to, by deklarację taką złożyć w terminie.

Coraz więcej osób decyduje się na składanie pit online 2020, polecamy ten sposób również osobom, które wcześniej nie rozliczały się przez Internet. Programy PIT są nieskomplikowane w obsłudze, dlatego nawet laicy podatkowi bez trudu rozliczą podatek czy złożą korektę przez Internet. Największą zaletą rozliczeń online jest nie tylko prostota, ale także szybkość rozliczenia każdej deklaracji PIT oraz duża oszczędność czasu. Dodatkowo, podatnicy składający e-pity, mogą liczyć na szybki zwrot podatku. Zwroty za deklaracje składane w formie elektronicznej są wykonywane w pierwszej kolejności.