Strona Główna » Serwis podatkowy » Rozliczenie PIT 2019

Rozliczenie PIT 2019

Autor: Ireneusz Poniatowski - Data publikacji: 2020-11-09 09:35:17

Jak rozliczyć PIT za 2020 rok i jak odpowiednio się do tego przygotować?

Rozliczenie podatkowe za rok 2020 (które będziemy składać w roku 2019) nie będzie znacząco różniło się od rozliczeń podatkowych z zeszłego roku. Zeznanie podatkowe musi złożyć każda osoba, która w danym roku posiadała jakieś przychody, nawet jeśli były one niewielkie.

PIT za rok 2020 możemy złożyć na kilka różnych sposobów. Metodą standardową jest złożenie go w okienku Urzędu Skarbowego. Jednak coraz więcej osób wybiera dziś metody alternatywne, szczególnie popularne jest złożenie PIT przez Internet. Na rynku znajdziemy mnóstwo programów przeznaczonych do rozliczania podatku, najpopularniejszym z nich jest program Pitax. To łatwy w obsłudze program, dzięki któremu szybko rozliczymy się z podatku bez wychodzenia z domu.

A jak rozliczyć pit 2020 przez Internet?
Warto odpowiednio się do tego przygotować. Rozliczenie podatku online nie wymaga posiadania podpisu elektronicznego, jednak do weryfikacji podatnika potrzebny jest: PESEL lub numer NIP, dane osobowe (imię i nazwisko), data urodzenia, a także kwota przychodu wykazana w minionym rozliczeniu podatkowym. Składając deklarację przez Internet otrzymujemy również Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, poświadczające, że nasza deklaracja bezpiecznie dotarła do Urzędu.

Do rozliczenia PIT za 2020 rok niezbędny jest również odpowiedni program, o czym wspomnieliśmy już nieco wcześniej. Program Pitax zdecydowanie można zaliczyć do najlepszych programów na rynku, ponieważ dzięki niemu krok po kroku można prawidłowo wypełnić deklarację podatkową. Program posiada przejrzystą instrukcję i zrozumiałe komunikaty, stosując się do nich, szybko możemy rozliczyć PIT 2020. Pitax pomoże nam również w wyborze odpowiedniego formularza, podpowie z jakich ulg podatkowych możemy skorzystać, wykona wszystkie matematyczne obliczenia i sprawdzi błędy. Rozliczenie PIT przez Internet nie będzie więc wymagać od nas wiele wysiłku.

Jak złożyć korektę zeznania podatkowego przez program do rozliczania PIT

Każdy podatnik ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe w terminie. Jeśli jednak popełnimy błąd w swojej deklaracji, powinniśmy pilnie złożyć korektę. Źle wypełniony PIT możemy skorygować dowolną ilość razy, także wówczas, gdy przyczyną nie jest konkretny błąd, ale na przykład chęć odliczenia ulgi podatkowej.
Kiedy składamy korektę?
Na wprowadzenie zmian w deklaracji podatkowej i ponowne przesłanie PIT-u do urzędu mamy 5 lat. Po tym okresie zeznanie ulega przedawnieniu. Warto tutaj dodać, że przyczyną złożenia korekty zeznania może być błąd podatnika na niekorzyść skarbu państwa, ale może być też niedopatrzenie, które powoduje stratę po stronie osoby składającej PIT. Jeśli to my źle wypełniliśmy zeznanie, to należy je skorygować jak najszybciej, zanim urząd skarbowy rozpocznie kontrolę względem nas. W trakcie postępowania skarbowego nie mamy już bowiem tej możliwości i może się to skończyć nałożeniem dodatkowej kary oraz naliczeniem odsetek od niezapłaconego podatku.

Może się również zdarzyć, że poprawnie wypełniliśmy PIT i naliczyliśmy podatek, ale zapomnieliśmy uwzględnić jakiejś ulgi lub chcemy rozliczyć się wspólnie z małżonkiem. PIT w formie korekty składamy także wtedy, gdy chcemy oddać jeden procent podatku na rzecz OPP, a nie zrobiliśmy tego w pierwotnej deklaracji.

Korekta krok po kroku
Korektę zeznania podatkowe składamy na takim samym formularzu PIT, jak terminowe zeznanie z tym, że w odpowiedniej rubryce zaznaczamy cel złożenia zaznania, czyli korektę właśnie. Dalej wypełniamy wszystkie pola formularza, uwzględniając poprawki lub dodatkowe odliczenia. Jeśli korzystamy z ulgi, pamiętajmy o wypełnieniu niezbędnego załącznika PIT/O. Korektę możemy złożyć na papierowym formularzu lub w wersji online. Wpisując w wyszukiwarkę hasło: pit program, szybko znajdziemy pomocne oprogramowanie. Do wypełnionego zeznania dołączamy ponad to formularz ORD-ZU, w którym musimy podać przyczynę złożenia korekty. Pamiętajmy także o jak najszybszym uregulowaniu należnego podatku, jeśli mamy do nadpłacenia różnicę wynikającą z korekty.

Jaki program wybrać do złożenia PIT-ów 2020?

Istnieje wiele programów, które pozwolą nam rozliczyć się z podatkiem przez Internet. Tak duża różnorodność często powoduje, że nie wiemy, jaki program wybrać i który będzie dla nas najlepszy. Większość z nas chce, by program do PIT był prosty w obsłudze, przejrzysty i bezpieczny. Taki program pomoże nam szybko wypełnić każdą deklarację podatkową, bez większych problemów.

Rewolucyjnym programem na dzisiejszych rynku jest program Pitax. Pozwala on na sprawne rozliczenie się z podatku drogą internetową. Pitax możemy całkowicie bezpłatnie pobrać na swój komputer, ponieważ korzystanie z programu jest darmowe. Najważniejsze zalety programu Pitax to: łatwość obsługi, przejrzyste instrukcje, bezpieczeństwo i rzetelność programu, a także spora redukcja ryzyka. Pitac to program, którego mogą używać nowicjusze oraz osoby, które wielokrotnie rozliczały się już przez Internet. Krok po kroku przeprowadza on bowiem przez cały proces wypełniania deklaracji podatkowej, na dodatek program ten pomoże nam wybrać odpowiedni formularz, który musimy złożyć w Urzędzie. Pitax zajmie się skomplikowanymi obliczeniami matematycznymi, a za pomocą odpowiedzi na kilka prostych pytań ustali, jakie ulgi podatkowe możemy odpisać od dochodu lub podatku. Z Pitaxem wszystko staje się prostsze. Pity 2020 wypełnimy więc bez żadnego problemu.

Pitax to platforma w stu procentach bezpieczna, posiadająca wysokiej jakości certyfikaty. Niezależnie od tego jaką wersję oprogramowania wybierzemy – nasze dane osobowe zawsze będą bezpieczne i nie dostaną się w niepowołane ręce. Pitax został zaprojektowany bardzo rzetelnie i podlega rygorystycznej kontroli bezpieczeństwa. Bez obaw można używać tego programy do rozliczania podatku, nie martwiąc się o bezpieczne przesyłanie danych. Pitax to gwarancja bezpieczeństwa i szybkiego poradzenia sobie z każdym formularzem. Zamiast więc męczyć się ze standardowym wypełnianiem deklaracji – wybierzmy Pitax i PIT-y 2020 rozliczmy przez Internet.

PIT program – jak złożyć i wysłać PIT przez Internet?

Aby złożyć deklarację podatkową możemy wybrać jedną z trzech form: wybrać się do Urzędu Skarbowego i złożyć PIT w odpowiednim okienku, skorzystać z formy równorzędnej złożenia podania w okienku (złożenie w placówce pocztowej, urzędzie konsularnym itp.) lub wysłać deklarację podatkową przez Internet. Rozliczenie internetowe zyskuje sobie coraz więcej zwolenników, ponieważ nie można zaprzeczyć, że jest to najwygodniejsza forma rozliczenia się z podatkiem.

Złożenie e rozliczenia jest bardzo proste. Aby to zrobić potrzebujemy stałego dostępu do Internetu oraz programy Pitax. Program Pitax to świetny program służący do rozliczenia się z podatku za pośrednictwem Internetu. Z jego pomocą złożymy e rozliczenie takich deklaracji, jak PIT-37, PIT-36, PIT-28, PIT-39, PIT-36L i innych. Aby zacząć korzystać z programu wystarczy pobrać go na swój komputer i zainstalować. A ile kosztuje program Pitax? Jest on zupełnie darmowy! Nie musisz więc martwić się żadnymi opłatami ani ukrytymi kosztami. Przez Internet rozliczysz się całkiem za darmo.

Aby rozliczyć PIT z programem Pitax, musimy wybrać odpowiedni formularz. Nie wiesz, którą deklarację powinieneś złożyć? To żaden kłopot! Pitax pomoże Ci w wyborze odpowiedniego poprzez analizę Twoich odpowiedzi na kilka prostych pytań. Kiedy już będziemy posiadać odpowiedni formularz, możemy przystąpić do jego wypełniania. Nie sprawi nam to problemów, ponieważ Pitax posiada bardzo przejrzyste i klarowne instrukcje. Samodzielnie wykonuje również skomplikowane obliczenia matematyczne, dzięki czemu ryzyko popełnienia błędu jest znacznie mniejsze. Błędy w deklaracjach podatkowych zdarzają się bardzo często, nieraz wynikają one z niewiedzy, a czasem z roztargnienia. Przed złożeniem e rozliczenia program Pitax dokładnie sprawdzi wypełniony formularz i w przypadku znalezienia błędów – pomoże nam je poprawić. Kiedy wszystko będzie już w porządku, Pitax prześle naszą deklarację podatkową do Urzędu Skarbowego.

Najlepszy program PIT na rynku

Pitax to niezaprzeczalnie najlepszy program na rynku, który pozwoli nam szybko uporać się z wypełnieniem deklaracji podatkowej. Nie trzeba męczyć się z więcej z PIT-em, jeśli wybierzemy rozliczenie online za pomocą platformy Pitax. Platforma pomoże nam w wyborze odpowiedniego formularza – PIT-36, PIT-37, PIT-38 itp. – i pomyślnie przeprowadzi nas przez cały proces rozliczania się z podatkiem.
Najważniejsze zalety platformy Pitax to: łatwość obsługi, bezpieczeństwo i minimalizacji ryzyka. Program doskonale nadaje się do wykorzystania przez osoby, które dotychczas nie rozliczały się przez Internet i nie wiedzą, jak to się robi. To najprostszy program na rynku, choć jego prostota nie świadczy o mniejszej skuteczności. Pitax posiada bardzo przejrzyste instrukcje, jednocześnie podpowiada, jakie rubryki należy wypełnić i co do nich wpisać. Rozliczanie PIT z Pitaxem stanie się przyjemnością, a nie problemem.

Pitax to program pit, który jest całkowicie bezpieczny. Nasze dane osobowe są chronione w możliwie najlepszy sposób. Certyfikaty bezpieczeństwa gwarantują bezpieczne przesyłanie danych, do naszego zeznania podatkowego nie będą miały dostępu żadne osoby postronne. Bez obaw możemy więc rozliczać się przez Internet za pomocą platformy Pitax. Została ona wielokrotnie sprawdzona i przetestowana, dlatego dziś można powiedzieć, że jest to najbezpieczniejszy program na świecie.

Pitax pozwala na dużą minimalizację błędów, dzięki temu, że program samoczynnie wyszukuje błędy. Przed wysłaniem deklaracji podatkowej do Urzędu, Pitax sprawdzi czy nie popełniliśmy w formularzu błędów i czy wypełniliśmy wszystkie rubryki. Jeśli nie, pomoże nam je wyeliminować i uzupełnić puste rubryki. W przypadku standardowej formy rozliczania podatków ryzyko popełnienia błędu jest znacznie większe. W takiej sytuacji koniecznie będzie złożenie korekty. Z program Pitax nie musimy się o to martwić, ponieważ każda nasza deklaracja na pewno zostanie wypełniona poprawnie.

Program do rozliczenia pit 2020

Jeszcze kilka lat temu większość Polaków musiała sama borykać się z zawiłościami polskiego prawa podatkowego. Nawet proste wypełnienie druku mogło sprawiać trudności osobie nieobeznanej z prawem, która wolała nieraz wydać krocie na pomoc doradców podatkowych lub księgowych, aby uniknąć wysokich kar nakładanych za błędne wypełnienie dokumentów. Sytuacja polskich petentów zaczęła niedawno zmieniać się na lepsze, kiedy Ministerstwo Finansów dopuściło możliwość elektronicznego składania zeznań podatkowych. Obecnie działający program do rozliczenia pit 2020 może w skuteczny sposób usprawniać wykonywanie wielu koniecznych formalności.
Twórcy innowacyjnego portalu pitax.pl wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom Polaków, oferują system dzięki któremu każdy użytkownik będzie w stanie rozliczyć się z podatku bez konieczności znajomości prawa, uwzględniając możliwe ulgi za rok 2020 i 2019. Zamiast posługiwać się skomplikowanym żargonem prawniczym, podatnik ma za zadanie udzielić odpowiedzi na kilka prostych pytań ważnych z punktu widzenia wypełnianych deklaracji PIT 2020 online. program do rozliczenia pit 2019 sam wykona niezbędne obliczenia w oparciu o podane przez petenta dane. Po wypełnieniu dokumentów i akceptacji rozliczenia to może zostać natychmiast przesłane do urzędu skarbowego, który potwierdzi otrzymanie rozliczenia Urzędowym Poświadczeniem Odbioru PIT (jest ono równoznaczne z pieczęcią skarbową).

Dzięki nowoczesnym i w pełni bezpiecznym usługom pitax.pl podatki za rok 2020 będzie można rozliczyć już w ciągu pięciu minut od zarejestrowania się na portalu. Jego twórcy stawiają na darmowy dostęp do możliwości szybkiego rozliczenia Pit 2020 online. Program do rozliczenia pit 2019 posiada specjalny kreator, który pomaga znaleźć odpowiedni sposób rozliczenia nawet w wypadku zaistnienia sytuacji nietypowych, mogących nieraz sprawić problem wielu osobom nieobeznanym w meandrach prawa. Dzięki takiemu rozwiązaniu deklaracje PIT przestaną wreszcie sprawiać trudności i pozwolą wielu użytkownikom zaoszczędzić czas oraz pieniądze.