Na tej stronie uzyskasz instrukcje, jak Twoja organizacja pozarządowa może skorzystać ze wsparcia samorządu w zbiórce 1% podatku na cele statutowe.

Wsparcie udzielane jest przez we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych z wykorzystaniem narzędzi PITax.pl Łatwe podatki.

Podaj numer KRS Twojej organizacji, abyśmy mogli dostosować dalsze instrukcje:Instrukcja dla KRS

Poniższa instrukcja została dostosowana do podanego numeru KRS. Jeśli organizacja o podanym numerze KRS nie jest uprawniona do zbiórki 1% podatku, to skorzystanie z pomocy nie będzie możliwe.


1 - Umieściliśmy Twoją organizację w naszym programie

w okresie rozliczania podatku PIT na swojej stronie internetowej będzie zachęcał mieszkańców do przekazania 1% podatku na Państwa organizację. Program skonfigurowany do rozliczania PIT jest też dostępny pod adresem strony internetowej:

https://www.pitax.pl/rozlicz//

Nazwa twojej organizacji oraz nr KRS będą proponowane do wyboru w tej wersji programu.


2 – Prezentujemy Twoją organizację

W przygotowanym na nasze zlecenie programie PITax.pl Łatwe podatki obecnie dostępne są dane zaprezentowane na poniższej Stronie Docelowej:

https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-/

3 – Uzupełnij dane, zaprezentuj się jeszcze lepiej

Chcielibyśmy, aby wizytówka Twojej organizacji była jak najbardziej atrakcyjna, aby podatnicy chętnie przekazywali 1% Twojej organizacji.

Stronę Docelową powinieneś dostosować do potrzeb organizacji – możesz umieścić jej logo, zaktualizować dane adresowe, przedstawić się podatnikowi i wskazać, jak zostanie wydatkowany przez organizację 1% podatku. Te sme informacje będą prezentowane wewnątrz naszego programu, a organizacje, które uzupełniły dane będą dodatkowo promowane.

Aby móc uzupełnić lub zaktualizować dane organizacji – musisz się zalogować przy pomocy numeru KRS i hasła, które niedawno było wysyłane przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Jeśli nie otrzymałeś jeszcze hasła – napisz na adres biuro@iwop.pl z prośbą o jego udostępnienie.

Przejdź do edycji danych: Zaloguj się


4 – Promuj swoją organizację w katalogach PITax.pl

Nie ograniczaj się do katalogu na stronie naszego samorządu. Rozszerz prommocję swojej organizacji na katalogi PITax.pl dostępne w wersjach programu szeroko promowanych w internecie.

Promocja oraz szereg dodatkowych narzędzi wspirających zbiórkę 1% podatku dostępne są w ramach projektu "PITax.pl dla OPP" realizowanego przez Instutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych wraz z firmą PITax.pl Łatwe podatki.

Poznaj projekt PITax.pl dla OPP


5 – Już teraz możesz umieścić odnośniki

Spodobał Ci się projekt "PITax.pl dla OPP"? Zacznij korzystać już dziś. Program dla Twojej organizacji już działa, Strona Docelowa jest do Twojej dyspozycji – każdy ma do niej dostęp pod powyższym adresem internetowym. Już teraz umieść odnośnik do Strony Docelowej na stronie własnej organizacji oraz na innych zaprzyjaźnionych stronach. Zachęcaj podatników do kliknięcia – skorzystaj z własnych lub przygotowanych przez nas przycisków i bannerów.

Aby umieścić banner lub przycisk na swojej stronie – skopiuj przykładowy kod HTML. To wystarczy. Ale możesz również skopiować sam plik graficzny lub stworzyć swój własny. Możesz też klikając tutaj wybrać inny przycisk lub banner kierujący do Twojego programu.


<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
<div style="position:relative;width:254px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-/"
title="Rozlicz PIT Online" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/rozlicz-pit-online.png"
style="width:100%" alt="Rozlicz PIT Online" /></a></div>
<div style="position:relative;width:254px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-/"
title="Pobierz program PIT" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pobierz-pit-button.png"
style="width:100%" alt="Pobierz program PIT" /></a></div>

 


6 – Umieść informację o uczestnictwie w projekcie

Na stronie organizacji wstaw informację o partycypacji – wymagamy tego zgodnie z regulaminem projektu – wystarczy skopiować poniższy fragment kodu HTML na stronę główną Twojej organizacji:


Więcej funkcji i możliwości zostało opisanych na stronie projektu iwop.pl/dlaopp/.

Pomoc dla organizacji pozarządowych dostępna jest pod numerem telefonu 53 400 20 60 w dni robocze w godzinach 9:00 - 16:00 w okresie od 1 września do 30 kwietnia.