Strona Główna » Serwis podatkowy » Wypełnianie PIT wcale nie musi być trudne

Wypełnianie PIT wcale nie musi być trudne

Autor: - Data publikacji: 2020-11-09 12:32:08

Wypełnianie PIT wcale nie musi być trudne ani czasochłonne, wręcz przeciwnie możemy uporać się z tym niewiarygodnie szybko. Wystarczy tylko wypełnić PIT przez Internet. To prosta i wygodna formuła rozliczania podatku, która niesie za sobą mnóstwo korzyści. Decydując się na rozliczenie pit online nie musimy nawet wychodzić z domu, gdyż PIT, po wypełnieniu, możemy wysłać wprost do Urzędu Skarbowego. To najszybszy sposób na rozliczenie się z fiskusem, dlaczego więc mielibyśmy z niego nie skorzystać?

Program PITax może nam pomóc w rozliczeniach podatkowych, ponieważ jest to najlepszy na rynku program PIT. Funkcjonalny, prosty w obsłudze i zrozumiały, krok po kroku poprowadzi nas przez wypełnianie deklaracji podatkowej. Program dedykowany jest różnym grupom osób, nie tylko osobom prywatnym, ale również firmom i przedsiębiorstwom. Z PITaxem rozliczą się również jednostki osiągające dochody za granicą.

Wypełniając PIT przez Internet, możemy uniknąć wielu popularnych błędów podatkowych. Okazuje się, że najczęstszym z nich jest… brak podpisu podatnika! Jednak w przypadku internetowych deklaracji podatkowych, podpis wcale nie jest potrzebny. W celu weryfikacji podatnika podaje się tylko kwotę przychodu z minionego roku. To nie jedyny błąd, którego możemy uniknąć. Na zeznaniach podatkowych często pojawiają się również błędnie wyliczone kwoty, nieprawidłowy adres zamieszkania i wiele innych. Program PITax sprawdzi nasz pit za 2020 online pod kątem wszystkich błędów i pomoże w ich poprawie. Da nam to pewność, że nasz PIT na pewno będzie wypełniony prawidłowo.

Rozliczając się przez Internet, możemy liczyć na szybki zwrot podatku. PIT wysyłany elektronicznie od razu trafia do Urzędu Skarbowego, nie trzeba również wprowadzać go już do komputera. To sprawia, że PIT-y elektroniczne są rozliczane o wiele szybciej, a podatnicy mogą liczyć na otrzymanie prędkiego zwrotu podatkowego. PITax podpowie Ci również co zrobić, aby zwrot podatkowy był jak największy.