Strona Główna » Serwis podatkowy » Szybko, łatwo i bez błędów

Szybko, łatwo i bez błędów

Autor: - Data publikacji: 2020-11-09 13:46:04

Czy ktoś z Państwa zastanawiał się kiedyś, w jaki sposób mógłby ułatwić sobie złożenie rocznego zeznania podatkowego? Odpowiedzi jest kilka, a każda stanowi zupełnie inne rozwiązanie tego problemu. W pierwszej kolejności trzeba wskazać na możliwość zlecenia takiej czynności innej osobie.

Spis Treści:

  1. Jak tego dokonać i od czego zacząć?

Doświadczony prawnik, księgowy lub doradca podatkowy wypełni za Państwa deklarację podatkową i z odpowiednim upoważnieniem prześle je do właściwego urzędu skarbowego. Za zleconą usługę trzeba jednak zapłacić, więc rozwiązania tego nie można polecić osobom, które nie chcą, aby złożenie rocznego zeznania podatkowego wiązało się dla nich z koniecznością ponoszenia jakichkolwiek nakładów finansowych. Rozumiemy to doskonale, dlatego polecamy Państwu rozliczenie PIT przez internet.

Jak tego dokonać i od czego zacząć?

To często zadawane przez podatników pytania, dlatego też poniżej zamieściliśmy kilka wskazówek, które ułatwią Państwu proces rozliczenia podatku przez internet. Programy do PIT są bardzo proste w obsłudze i nie wymagają od osoby, która z nich korzysta ponadprzeciętnej znajomości obsługi komputera. Wystarczy dokładnie czytać wszystkie pojawiające się na ekranie komunikaty. Program pomoże na każdym etapie wypełniania deklaracji i wskaże, które informacje należy umieścić w odpowiednich rubrykach. Najpierw wpisują Państwo swoje dane identyfikacyjne, do których zalicza się imię nazwisko oraz adres. Aby program mógł właściwie obliczyć wysokość należnego podatku, należy dokładnie wskazać wszystkie podstawy oraz wysokość osiągniętego przychodu. Obliczenia zostaną dokonane automatycznie, dzięki czemu nie ma ryzyka popełnienia jakiegokolwiek błędu rachunkowego.

Rozliczenie przy pomocy programu do PIT oprócz tego, że jest bardzo łatwe jest również bezpieczne. Wszystkie wprowadzone do programu dane osobowe nie są nikomu udostępniane, a do tego nie ma obawy, że deklaracja nie dojdzie do adresata, tak jak w przypadku tradycyjnego listu. Warto również podkreślić, że elektroniczne rozliczenie PIT można wykonać z każdego miejsca, jeśli tylko jest tam komputer z dostępem do internetu.