Strona Główna » Serwis podatkowy » Rozliczenie podatku wcale nie musi być trudne

Rozliczenie podatku wcale nie musi być trudne

Autor: - Data publikacji: 2020-11-09 12:05:41

Rozliczanie PIT dla wielu osób jest dość trudne i skomplikowane. Nie każdy z nas ma wprawę w rozliczaniu podatku, często prosimy o pomoc kogoś znajomego lub oddajemy PIT do urzędu skarbowego, gdzie może być rozliczony za 1 procent podatku. Niemniej warto wiedzieć, jak rozliczyć PIT, gdyż wiedza ta, prędzej czy później, może nam się przydać. Ponadto samodzielne rozliczenie podatku niewątpliwie sprawi nam dużą satysfakcję.

Rozliczenie podatku wcale nie musi być trudne. Jeżeli chcesz łatwo i szybko rozliczyć się z fiskusem, rozlicz pit przez Internet, a przekonasz się, że jest to nadzwyczaj proste! Do rozliczania PIT przez Internet służą specjalne programy, które właściwie same rozliczają podatek. Użytkownik musi tylko trzymać się instrukcji obsługi i odpowiadać na generowane przez program pytania. Takie rozliczenie podatku trwa dosłownie kilka minut, nie jest też skomplikowane. Nawet osoby, które nigdy wcześniej nie rozliczały podatku przez Internet, nie będą miały problemu z rozliczeniami online. Przez Internet możemy rozliczać się już od kilku lat. Warto skorzystać z tej opcji, tym bardziej, że obecnie jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób na rozliczenie podatku.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie deklaracje podatkowe możesz rozliczyć przez Internet, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – wszystkie. Za pomocą programu PIT rozliczymy każde zeznanie podatkowe, a więc PIT-37, PIT-36L, PIT-36, PIT-39, PIT-38 i inne. Internetowo mogą rozliczać się osoby prywatne, pracujące na umowie (dzieło, zlecenie itp.), otrzymujące rentę socjalną czy emeryturę, a także firmy, agencje i przedsiębiorstwa, które uzyskują dochody z działalności gospodarczej czy giełdy. Przez Internet rozliczmy również dochody z najmu, dzierżawy, rolniczej działalności gospodarczej czy przychody zagraniczne. Programy PIT często oferuje portal podatnika, czyli strona poświęcona kwestiom podatkowym. Warto zapoznać się z popularnymi serwisami tego typu i odnaleźć na nich dobry, bezpieczny i sprawdzony program podatkowy.