Strona Główna » Serwis podatkowy » Rozlicz się przed monitorem komputera

Rozlicz się przed monitorem komputera

Autor: Ireneusz Poniatowski - Data publikacji: 2020-11-09 12:03:01

Rozliczenie PIT online nie należy do skomplikowanych, jest ono znacznie łatwiejsze niż rozliczenie w formie standardowej. Aby rozliczyć PIT przez Internet, wystarczy tylko skorzystać z odpowiedniego programu PIT. Ze znalezieniem go z pewnością nie powinniśmy mieć problemu, ponieważ niejeden portal podatkowy rekomenduje bezpieczne, godne zaufania programy do rozliczania PIT. Program do PIT jest prosty w obsłudze, dlatego rozliczenie PIT online okaże się prawdziwą błahostką.

Aby rozliczyć się przez Internet, musimy jedynie odpowiadać  na pytania, które są generowane przez program. Nie są one skomplikowane ani złożone, napisano je prostym językiem, bez użycia żargonu podatkowego. Dzięki temu każdy rozliczy się przez Internet sprawnie i szybko.

Rozliczenia internetowe dedykowane są każdemu. Bez względu na to, na jakim formularzu się rozliczamy, możemy zrobić to właśnie przez Internet. Bez problemu rozliczymy deklarację PIT-37, na której wykazujemy między innymi przychody z pracy o umowę o dzieło, zlecenie, dochody z renty socjalnej czy emerytury. Rozliczenia online dedykowane są również przedsiębiorcom, którzy osiągają przychody z giełdy, akcji, papierów wartościowych oraz działalności pozarolniczej. Również osoby osiągające dochody zagraniczne mogą rozliczyć je przez Internet.

 

Rozliczenie PIT online ma wiele zalet, jedną z nich jest to, że zrobimy to bez wychodzenia z domu. Oczywiście możemy wydrukować PIT i zanieść go osobiście do urzędu skarbowego, jednak nie ma takiej potrzeby. Bez trudności możemy wysłać PIT przez Internet i nie martwić się kolejkami w urzędzie skarbowym. Dzięki rozliczeniom online możemy oszczędzić wiele cennego czasu. Wysyłanie PIT przez Internet jest całkowicie bezpieczne – nie musimy obawiać się, że ktoś niepowołany będzie miał dostęp do naszych danych podatkowych i osobowych. Ponadto mamy również pewność, że nasze zeznanie podatkowe na pewno trafi do urzędu skarbowego. Po wysłaniu PIT otrzymany UPO – urzędowe poświadczenie odbioru, które zapewnia, że PIT bezpiecznie trafił tam, gdzie powinien. Tak więc rozlicz pit 2020 online i ciesz się wynikającymi z tego korzyściami.