PITY 2020

Autor: - Data publikacji: 2020-11-09 12:37:40

Rozliczanie podatku przez Internet to obecnie najpopularniejsza forma rozliczania PIT. Do jej zalet należy duża oszczędność czasu, proste i szybkie wypełnienie deklaracji podatkowej oraz prędkie uzyskanie zwrotu podatku.

Wysyłając PIT online, szybciej trafi on do księgowości, niż w przypadku standardowego rozliczania podatku. Zeznania podatkowe dostarczane osobiście posiadają dane, które trzeba wprowadzić do systemu ręcznie, co rzecz jasna zajmuje znacznie więcej czasu. Dlatego jeśli w tym roku spodziewasz się zwrotu podatku i chcesz otrzymać go jak najszybciej – zdecyduj się na rozliczenie podatku przez Internet. Wypełniając PIT przez Internet, nie musimy osobiście zanosić swojego zeznania podatkowego do Urzędu, dzięki czemu unikniemy ścisku i długich kolejek.

Platforma Pitax oferuje łatwy w obsłudze, przejrzysty program do wypełniania deklaracji podatkowych, z którego można korzystać wręcz intuicyjnie. Program cechuje się prostą i zrozumiałą instrukcją obsługi oraz od początku do końca przeprowadza nas przez rozliczanie pit przez internet. Korzystając z programu PITax swój PIT możemy wypełnić w kilka minut! Standardowe wypełnianie deklaracji podatkowej na papierze, często zajmowało nam znacznie więcej czasu, z pewnością nie bylibyśmy w stanie wypełnić takiej deklaracji w 5-10 minut. Z PITaxem jest to możliwe. Rozliczenie PIT przez Internet pozwala również na uniknięcie często popełnianych błędów. Podatnicy, wypełniając papierowe zeznanie podatkowe, często zapominają o podpisie, wprowadzają błędne dane matematyczne czy mylą adres zamieszkania z adresem zameldowania.

PITax na bieżąco sprawdza poprawność wprowadzanych przez nas danych, zaś na koniec jeszcze raz dokonuje sprawdzenia deklaracji podatkowej. Dzięki temu ryzyko popełnienia błędu jest znacznie mniejsze. Ponadto PITax gwarantuje bezpieczeństwo danych, dzięki certyfikatom i wielu zabezpieczeniom. Nie musimy się także obawiać, że nasze pity 2020 nie dotrą do Urzędu Skarbowego, ponieważ po złożeniu zeznania generowane jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).