Strona Główna » Serwis podatkowy » Odpowiedzi na 3 Pytania dotyczące rozliczenia PIT

Odpowiedzi na 3 Pytania dotyczące rozliczenia PIT

Autor: - Data publikacji: 2020-11-09 13:56:03

Rozliczanie się przez internet z podatków za 2014 rok, co warto o nim wiedzieć? Jeśli chcą Państwo prosto, szybko, wygodnie i bez stresu rozliczyć się za ubiegły rok to e deklaracja 2014 będzie dobrym wyborem.

1. Dlaczego jest to prosty system?
Otóż aplikacja jest tak skonstruowana by osoba wprowadzająca dane nie musiała się znać na prawie podatkowym. To aplikacja czuwa nad poprawnością danych i krok po kroku prowadzi podatnika do wypełnienia całego formularza.

2. Dlaczego jest to szybki system?
Wypełnianie deklaracji, która sama rozlicza kwoty, podpowiada co i gdzie wpisać prowadzi do jej szybkiego zakończenia. Jednak to nie koniec, poprzez komunikację bezpośrednią z państwowym systemem e-Deklaracje, PIT może zostać wysłany zaraz po wypełnieniu, co znacznie przyspiesza otrzymanie zwrotu podatkuUrzędu Skarbowego.

3. Dlaczego jest to wygodny system?
Wygoda wiąże się z miejscem w którym się znajdujemy przy wypełnianiu deklaracji. Możemy spokojnie zasiąść wieczorem przed komputerem i wypełnić na spokojnie, bez pośpiechu naszego PITa. System krok po kroku nas poprowadzi przez cały proces by na koniec, bez wychodzenia z domu, poprosić o wysłanie do systemu e-Deklaracje.
To tylko kilka argumentów przemawiających za tym, że wypełnianie deklaracji podatkowej w taki sposób jest strzałem w dziesiątkę. Należy mieć na uwadze fakt, że system jest na bieżąco aktualizowany by formularza oraz ich załączniki były zawsze zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi.

System jest wykorzystywany przez osoby fizyczne jak i biura podatkowe, więc tak naprawdę przeznaczony jest dla każdego.