Strona Główna » Serwis podatkowy » Najlepsze rozwiązanie dla podatnika: PIT Online

Najlepsze rozwiązanie dla podatnika: PIT Online

Autor: Ireneusz Poniatowski - Data publikacji: 2020-11-09 11:03:23

Nowe pity w dobie nowoczesnych osiągnięć elektronicznych najkorzystniej jest wypełniać metodą pit online. Pomoże w tym zapewne dobrze działający program pit online.

Osoby, które rozliczały się elektronicznie mają już w użyciu swój program pit. Warto pomyśleć o jego zaktualizowaniu w nowym roku, a jeśli nie spełnił on naszych oczekiwań – wymienić go na inny. Aktualnie w internecie działa wiele firm zajmujących się dostarczaniem podatnikom nowych wersji program pit i można znaleźć na ich stronach przejrzyste instrukcje, jak rozliczyć pit przez internet.

Nie powinniśmy się zrażać tym, jeśli od razu nie trafimy na pasujący do naszych potrzeb program pit. Mamy bowiem szeroką gamę wyboru jeśli chodzi o program pit online. Można zalogować się już teraz na jakiś portal internetowy i przejrzeć jego ofertę dotyczącą rozliczeń pit. Poza tym mamy do wyboru też standardowe rozwiązania występującego na portalu państwowym pod nazwą e – deklaracje, program pit, który oferuje interaktywne postacie deklaracji podatkowych, które dla mało wymagających podatników są w pełni użyteczne i wystarczające. W przypadku, gdy nasza sytuacja podatkowa jest dość trudna możemy złożyć przez działające w trybie online, formularze z zapytaniami dla bezpłatnych konsultantów podatkowych, którzy z pewnością udzielą nam ciekawych i pomocnych rad. Jeśli nasze podatki sprawiają nam trudność, możemy skorzystać z podpowiedzi urzędów podatkowych, które przygotowują od niedawna także wstępnie wypełnione pity. Jednak, warto mieć na uwadze, iż każdy taki pit jest jedynie propozycją, którą trzeba własnoręcznie zweryfikować i przejrzeć, gdyż to podatnik najlepiej zna swoje rachunki podatkowe i on w ostateczności odpowiada w pełni za poprawność wysłanego pit, czego nie zrobi za niego nawet dobrze funkcjonujący program pit. W przypadku źle złożonego pit, pozostaje też możliwość złożenia korekty i poprawienia błędów, które określa urząd skarbowy, a więc nie musimy się obawiać, iż wysłana przez nas deklaracja jest nieodwołalna. Jednak w korekcie nie możemy już po upływie pewnego terminu wpisywać jednego procenta, więc nie będą nas dotyczyły ulgi, które się z wiążą z tą operacją.