Strona Główna » Serwis podatkowy » Rozliczenie PIT przez Internet

Rozliczenie PIT przez Internet

Autor: Ireneusz Poniatowski - Data publikacji: 2020-11-09 13:52:11

Rozliczenie pit przez internet jest bardzo prostym zadaniem, a do jego wykonania nie jest potrzebna żadna ponadprzeciętna znajomość obsługi komputera. Co więcej, wbrew często spotykanej opinii złożenie elektronicznej deklaracji podatkowej nie wymaga również od składającego PIT podatnika posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Dzięki temu aby rozliczyć się w formie elektronicznej, wystarczy posiadać podłączony do sieci internet komputer.

W pierwszej kolejności należy wybrać rodzaj deklaracji, którą chcą Państwo wypełnić (PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39 lub inną). Należy bardzo dokładnie wprowadzać dane do formularza, sprawdzając czy nie popełnili Państwo żadnych błędów przy ich wpisywaniu. Jest to bardzo istotne, ponieważ pozwala na uniknięcie późniejszej konieczności składania korekty. Najważniejszymi danymi w formularzu są dane identyfikacyjne podatnika oraz informacje na temat źródeł i wysokości osiągniętego przez niego przychodu.

W deklaracji podatkowej podaje się oczywiście informacje o przychodzie osiągniętym za miniony rok. Wypełniając deklarację nie można również zapomnieć o oznaczeniu wszystkich przysługujących Państwu ulg podatkowych. Podatnicy najczęściej korzystają z ulgi na internet oraz ulgi rodzinnej. Na koniec warto również przemyśleć możliwość przekazania 1% swojego podatku na wsparcie działania oznaczonej organizacji pożytku publicznego. Program na bieżąco będzie weryfikował proces wypełniania deklaracji dbając o to, aby nie pominęli Państwo żadnych obowiązkowych pól formularza.