Strona Główna » Serwis podatkowy » Proste rozliczenie PIT 2021

Proste rozliczenie PIT 2021

Autor: Ireneusz Poniatowski - Data publikacji: 2021-03-24 16:28:00

Jeśli wypełnianie rocznych zeznań podatkowych cię frustruje i nie masz orientacji w prawie podatkowym - rozlicz PIT online! Już teraz rozliczenie PIT online 2021 staje się coraz łatwiejsze, a także korzystniejsze dla podatnika. Dlatego warto zapoznać się z bezpiecznymi i nowoczesnymi rozliczeniami drogą elektroniczną, gdyż można już znaleźć w internecie PIT 2021.

Kto płaci podatki? 

Podatki, a więc kwoty na rzecz utrzymania państwa, płacimy wszyscy, a więc każda osoba mająca zdolność prawną. Istnieją podatki pośrednie i bezpośrednie. Do podatków zaliczamy nie tylko podatki, które państwo pobiera po odliczeniu z naszych dochodów rocznych, ale płacimy podatki także od usług i towarów, np. akcyzowe. Jeśli jesteś pracownikiem, otrzymujesz od pracodawcy roczny wykaz przychodów, dochodów oraz kosztów ich uzyskania. Na podstawie tego PITu rozliczenie PIT 2017 online nie powinno być trudne. Odbywać się będzie ono podobnie jak rozliczenie PIT 2021 online. Jeśli ktoś miał problemy, by uzyskać właściwe rozliczenie PIT online 2021, może sięgnąć po pomoc dyżurującego na stronach dotyczących podatków - konsultanta podatkowego.

Nowocześnie i prosto: rozliczenie PIT online 2021

Pit 2021 nie różni się znacząco od PITu z roku wcześniejszego. Pojawiał się już program PIT 2021, który jest równie wygodny i skuteczny i opiera się na podobnym systemie jak rozliczenie PIT online 2021. Warto pamiętać, by wpisać do formularza podatnika każdą kwotę przychodu, gdyż nawet te kwoty, które nie są opodatkowane, trzeba wykazać w zeznaniu podatkowym. Należy się rozliczyć także ze sprzedanych nieruchomości, jeśli ich sprzedaż odbyła się wcześniej, niż przed upływem pięciu lat od daty ich nabycia. Także renciści i emeryci mają obowiązek złożyć zeznanie podatkowe, lecz w ich przypadku dochód jest taki sam jak przychód i nie odlicza się żadnych kosztów jego uzyskania. W przypadku, jeśli błędnie wypełnimy nasze formularze podatkowe, należy złożyć korektę, o czym poinformuje nas z pewnością urząd skarbowy. Trzeba pamiętać o właściwym terminie złożenia korekty, już nie wspominając o tym, iż od stycznia do kwietnia istnieje właściwy czas na zeznania podatkowe i warto nie spóźniać się w tej kwestii, gdyż niewykazania kwoty rocznego przychodu grozi obciążeniem 75% naszego dochodu, a więc prawie jego całości. Także podatnik, który pracuje na rzecz innego państwa, ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe w kraju, którego jest obywatelem. Zeznania podatkowe z przychodów z zagranicy są dość złożone, lecz istnieje specjalnie wypracowany system rozliczeń tego rodzaju, nawet jeśli kraje różnią się zasadami prawa podatkowego.