PIT rozlicza co roku około 20 000 000 podatników, a ponad 20% wciąż nie decyduje się na wypełnienie odpowiedniej rubryki w zeznaniu podatkowym. Dlatego dla efektywnej zbiórki 1% ważne jest, aby dać potencjalnym darczyńcom szansę i wykorzystać wszystkie możliwości zwrócenia na siebie ich uwagi. Nikt nie przekaże 1% organizacji, o której nigdy nie słyszał.

Z myślą o podatnikach, którzy nie wiedzą, komu przekazać swój 1%, stworzyliśmy we współpracy z PITax.pl internetowy Katalog Organizacji Pożytku Publicznego, ułatwiający wybór organizacji i zachęcający do przekazywania 1% podatku. Tutaj podatnik może zapoznać się z istniejącymi organizacjami, których działania chciałby wesprzeć (wybierając z kategorii np. pomoc dzieciom, prawa zwierząt czy ochronę przyrody), znaleźć organizację wpisując słowo-klucz w wyszukiwarce albo – chcąc wspierać lokalne OPP – przefiltrować katalog wybierając odpowiednie województwo na mapie.

W praktyce podatnik ma dostęp aż do pięciu Katalogów OPP:

 • na stronie pitax.pl/przekaz-jeden-procent/;
 • w usłudze PITax.pl Online dostępnej na stronach PITax.pl;
 • w programie instalacyjnym PITax.pl dla Windows dostępnym na stronach PITax.pl;
 • w usłudze online dostępnej dla telefonów komórkowych;
 • w usłudze PITax.pl dostępnej na stronach internetowych ponad 350 gmin, powiatów i województw.

Kto trafia do Katalogu OPP?

O sprawnym działaniu Katalogu OPP świadczy liczba odwiedzających go podatników, dzięki którym organizacje biorące udział w projekcie PITax.pl dla OPP zebrały ponad 420 mln zł z tytułu 1% podatku.W IWOP-ie wkładamy najwięcej pracy w to, aby w Katalogu był jak największy ruch, to znaczy, żeby trafiało do niego jak najwięcej potencjalnych darczyńców. Do naszych Katalogów organizacji trafia:

 • setki tysięcy powracających użytkowników co roku
  Do Katalogu OPP trafią setki tysięcy podatników, którzy, jak co roku, rozliczą się z PITax-em korzystając z wersji instalacyjnej programu lub wersji online.
 • ponad 2 000 000 użytkowników PITax.pl rocznie
  Do Katalogu OPP w programie PITax.pl kieruje podatników warta setki tysięcy złotych kampania reklamowa prowadzona m.in. w najważniejszych serwisach internetowych. Zadbaliśmy o to, aby do Katalogu trafiało jak najwięcej użytkowników, poszukujących programu do rozliczeń w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych. Użytkownicy wyszukujący w internecie takie hasła jak np. „program pit” (i wiele innych) kierowani są w pierwszej kolejności na stronę PITax.pl.
 • ponad 5 500 000 podatników  rozliczających PIT na obszarze współpracujących z IWOP-em jednostek samorządowych
  Podatnicy kierowani są do Katalogu OPP również z ponad 350 stron internetowych samorządów, współpracujących z IWOP-em w programie Wspieraj Lokalnie. W ramach projektu ponad 350 gmin, powiatów i województw otrzymało specjalnie przygotowany dla siebie program PIT, zachęcający podatników do rozliczania się w swoim regionie i przekazywania 1% podatku.

Na co należy zwrócić uwagę? 

Pamiętajmy, że samo wykupienie miejsca w internetowym katalogu nie wystarczy, aby zwiększyć swoje szanse na efektywniejszą zbiórkę 1%. Wybierając ofertę należy być ostrożnym. Z prowadzonych analiz wiemy, że nawet największe organizacje korzystają z katalogów, do których zagląda niewielu podatników. Im mniejszy ruch w katalogu, tym mniejsze szanse na pozyskanie 1% podatku. Dlatego IWOP we współpracy z firmą PITax.pl pracuje nad tym, aby do Katalogów kierowanych były nie tysiące, a miliony podatników.

Daj się poznać!

Podatnik, który trafia do Katalogu OPP, ma okazję zapoznać się z celami statutowymi waszej organizacji, sprawdzić, na co spożytkowany zostanie jego 1% podatku, a przede wszystkim dowiedzieć się, co jest dla was ważne i o co walczycie. W tym celu dla każdej organizacji tworzona jest spersonalizowana strona docelowa (landing page).

Jak dołączyć do Katalogu OPP?

Jeśli chcesz, aby twoja organizacja znalazła się w Katalogu OPP, skontaktuj się z nami przez formularz zgłoszeniowy

lub zadzwoń: 534 002 060.

Zapraszamy do współpracy wszystkie organizacje pożytku publicznego!